رد کردن لینک ها

چرا لینکدین،اینستاگرام نیست؟

لینکدین بزرگترین شبکه متخصصان در جهان است که در حال حاضر بیشتر از 562 میلیون کاربر در بیش از 200 کشور و منطقه دارد. این شبکه اجتماعی در سال 2002 ساخته و در 2003 رسماً افتتاح شد.

این شبکه یکی از موفق ترین شبکه های اجتماعی آنلاین است. این شبکه بصورت تخصصی به حرفه و تجارت می پردازد و می‌تواند یک رزومه کاری مناسب برای کاربر باشد. از طریق لینکدین هم می توان شغل خود را معرفی کرد هم با سایر کسانی که در زمینه کاری یکسان فعالیت می کنند مراوده داشت. بعلاوه می توان مشتریان جدید نیز بدست آورد.معمولاً از لینکدین به عنوان رزومه آنلاین یاد می شود. کاربران می توانند پس از ثبت نام در لینکدین، پروفایل کاربری خود را ایجاد کنند و با دیگران (کارفرمایان و کارمندان دیگر شرکت ها) در ارتباط باشند. این ارتباط برخلاف دیگر شبکه های اجتماعی کاملاً کاری است و محتوایی که در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، باید با شغل یا صنعتی که در آن مشغول هستید، مرتبط باشد.کارفرمایان می توانند نیروی کار مورد نیاز شرکت خود را به دست آورند. همچنین، لینکدین به شرکت ها اجازه می دهد که صفحه ای اختصاصی برای تجارت خود راه اندازی کنند. به این ترتیب، شرکت ها قادرند فعالیت های کاری خود را در صفحۀ اختصاصی شان با دیگران به اشتراک گذارند تا کاربران بتوانند اخبار و فعالیت سازمان های مورد علاقه خود را دنبال کنند.در بخش Jobs لینکدین به شرکت ها امکان می دهد با قرار دادن موقعیت های شغلی موجود در سازمان خود، اقدام به جذب کارمند کنند.

چگونه هوشمندانه در لینکدین فعالیت کنیم؟

با توجه به حرفه ای بودن فضای لینکدین برای کسب و کار محتوای تولید شده برای لینکدین حتماً باید با کیفیت، ارزشمند و آگاهی بخش باشد.برای اینکه پروفایل شما در لینکدین معتبر تر باشد لازم است نکاتی را رغایت کنید:

با تکمیل اطلاعات پروفایل و مشارکت در گروه های تخصصی لینکدین،موثرتر فعالیت کنید.

 

1.تکمیل پروفایل های شخصی

هر چه این اطلاعات کامل تر باشد لینکدین امتیاز بالاتری در نظر می گیرد، البته این امتیاز برای دیگران نمایش داده نمی شود اما هرچه این امتیاز بالاتر باشد در نتایج جست و جوی بیشتر نشان داده می شود.

2.پیوستن در گروه های لینکدین:

می‌توان با شروع فعالیت و مشارکت در مباحث، شبکه و میزان دیده‌شدن‌ را بالا برد. گروه‌های محلی درباره‌ی فعالیت‌ها و رویدادهای شبکه‌ای اطلاع‌رسانی می‌کنند.

3.سر زدن به گروه های دیگر:

سر زدن به گروه های دیگه امکان استفاده از تجربیات و اطلاعات سایر گروه ها را می دهد. همچنین امکان ایجاد رابطه سازی را برای گروه خودمان فراهم می آورد.

4.بروز رسانی منظم حساب کاربری:

با بروزرسانی منظم معمولا در جستجوی نام شما در موتورهای جستجو بالاترین رتبه را خواهد داشت.تمام اطلاعات باید جدید باشند و باید به‌روزرسانی‌های موردی را نیز در فضای فراهم شده ارائه شود.

هر زمان حساب کاربری‌ به روز شود یا مخاطب جدید اضافه شود، اعضای شبکه‌ی لینکدین پیامی دریافت خواهند کرد پس این کار به بهتر دیده شدن کمک می کند.

 

پروفایل لینکدین

 


 

صفحه ی شرکتی در لینکدین چیست؟

لینکدین به شرکت ها اجازه می دهد که صفحه ای اختصاصی برای تجارت خود راه اندازی کنند. به این ترتیب، شرکت ها قادرند فعالیت های کاری خود را در صفحۀ اختصاصی شان با دیگران به اشتراک گذارند تا کاربران بتوانند اخبار و فعالیت سازمان های مورد علاقه خود را دنبال کنند.

برای اینکه شرکت شما در لینکدین موثرتر فعالیت کند لازم است برخی نکات را رعایت کند که بر حسب تجربه مهمترین این نکات عبارتند از:

 1. تحقیق در مورد رقبا، ارزیابی آنها و کارهایی که انجام می دهند و کارهایی که انجام نمی دهند
 2. تعیین اهداف، برنامه ها و چشم انداز کار
 3. ساخت اکانت کسب و کار (بالا بیان شد)
 4. تکمیل اطلاعات شرکت (حتماً باید با نام رسمی و ایمیل شرکت ثبت گردد)
 5. تایید ایمیل توسط لینکدین
 6. انتخاب تعداد پرسنل شاغل در کسب و کار
 7. اضافه نمودن وب سایت شرکت
 8. مشخص نمودن نوع کسب و کار و حرفه (مثلاٌ داروسازی)
 9. تعیین وضعیت کنونی شرکت
 10. آپلود لوگوی شرکت
 11. انتخاب ادمین پیج
 12. توصیف کمپانی با جزییات اما مفید و مختصر
 13. بروز رسانی مطالب بصورت منظم
 14. استفاده از URL برای مطالب و اشتراک گذاری
 15. بررسی صفحه شرکت با استفاده از Analytics Tab
 16. بررسی و آنالیز ترافیک سایت شرکت که توسط اعضای لینکدین وب سایت شرکت را بازدید کرده اند با Google Analytics

 

لینکدین در ایران هنوز یک شبکه ی اجتماعی نا آشنا به حساب می آید.
در پایان با توجه به لینکدین در ایران هنور جایگاه خود را به دست نیاورده است ولی جهت شناسایی و ارتباط با متخصصان حرفه ای هر شغل بسیار موثر می باشد.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه